Pierwsze przymiarki Mateusza Puszkarskiego do nowego samochodu


Marzec 2014, Berlin

Pierwsze przymiarki Mateusza Puszkarskiego do nowego samochodu

Wracając z zawodów panczenistów w Holandii, Mateusz Puszkarski odwiedził niemiecką firmę Kadomo z siedzibą w Berlinie, gdzie po raz pierwszy miał okazję zobaczyć swój przyszły samochód.

Były panczenista Mateusz Puszkarski był pod koniec marca gościem firmy Kadomo, która na zlecenie TMN Europe zajmuje się adaptacją samochodów przystosowanych do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wizyta i pierwsze przymiarki napawają optymizmem.


„- Dzisiejsza wizyta przybliżyła nas do pełnej adaptacji samochodu. Szczegółowo omówiliśmy wszelkie techniczne aspekty, ustawienie fotela, sposób prowadzenia auta. Wyobrażam sobie, że dzięki samochodowi będę mógł samodzielnie dojeżdżać na studia, uczestniczyć w wielu dodatkowych zajęciach i przede wszystkim funkcjonować na pełnych obrotach.”

Mateusz Puszkarski

Tym, co sprawia, że Mateusz mimo czterokończynowego paraliżu będzie mógł poruszać się samodzielnie pojazdem, jest system Joysteer.


„- To rewolucyjna technika, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami mogą bez pomocy innych osób prowadzić samochód. Auto jest wyposażone w dwa specjalne joysticki, z których lewy odpowiada za hamulec i gaz, a prawy za kierowanie pojazdem. Właśnie w ten sposób Mateusz będzie prowadził swój nowy samochód”

Erik Burdack z Kadomo Berlin

Zanim jednak Mateusz będzie mógł zasiąść za kierownicą specjalnie zaadaptowanego samochodu Peugeot musi najpierw.... zdać egzamin na prawo jazdy.


„- Przyznam, że jest to dla mnie kolejne wyzwanie, ale i ogromna szansa. Czeka mnie dużo pracy, ale też dobrej zabawy”

– cieszy się nową perspektywę sam zainteresowany.

Kolejna przymiarka do samochodu będzie miała miejsce już w Warszawie, jesienią po zrealizowaniu adaptacji samochodu dla Mateusza.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »