Firma Peugeot Polska przekazała samochód dla Mateusza Puszkarskiego


Grudzień 2013, Warszawa

Mateusz otrzymał od firmy Peugeot Polska samochód - Peugeot Partnera

W ramach projektu Peugeot bez Barier firma Peugeot Polska zdecydowała się pomóc byłemu panczeniście Mateuszowi Puszkarskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Mateusz otrzymał od firmy samochód - Peugeot Partnera. Samochód czeka na adaptację.

Mateusz Puszkarski jest byłym, znakomitym panczenistą, który jeszcze kilka lat temu zdobywał medale na Mistrzostwach Polski i z dużymi nadziejami przygotowywał się do Igrzysk Olimpijskich. Fantastycznie zapowiadającą się karierę przerwał jednak tragiczny skok do wody, po którym Mateusz trafił na wózek inwalidzki z czterokończynowym paraliżem. Panczenista nie poddał się jednak i sukcesywnie pokonywał kolejne bariery, wracając do normalnego życia. Teraz zamierza nauczyć się prowadzenia specjalnie zaadaptowanego dla osób z niepełnosprawnością samochodu. O pomoc zwrócił się do firmy Peugeot Polska.


„- Chciałbym mimo niepełnosprawności realizować swoje życiowe cele i spełniać marzenia. Studiuję prawo, uczę się języków, chciałbym w przyszłości prowadzić wykłady motywacyjne. Samochód, którym mógłbym się samodzielnie poruszać, byłby dla mnie idealnym wsparciem i pomógłby mi odzyskać niezależność.”

Mateusz Puszkarski

Z pomocą ruszyła marka Peugeot, która w ramach trwającego od 2011 roku programu Peugeot bez Barier bezpłatnie przekazała Mateuszowi samochód Peugeot Partnera. Auto czeka teraz na specjalistyczną adaptację.


„- Szukaliśmy polskiej firmy, która byłaby w stanie podołać skomplikowanemu procesowi przystosowania auta dla Mateusza, jednak nie udało nam się takiej znaleźć w naszym kraju. Bezprecedensowej adaptacji podejmie się natomiast TMN Europe, we współpracy z berlińską firmą Kadomo.”

Zofia Siołkowska, specjalista ds. adaptacji z Peugeot Polska

Pierwsze przymiarki do nowego auta miały miejsce pod koniec marca w siedzibie firmy Kadomo w Niemczech.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »