Sparaliżowany czterokończynowo Mateusz Puszkarski coraz bliżej samodzielnej jazdy samochodem!


27.11.2015

Gala Integracji

Podczas 20. Jubileuszowej Wielkiej Gali Integracji Mateusz Puszkarski – były sportowiec i panczenista, który od kilku lat jest unieruchomiony na wózku, odebrał kluczyki do Nowego Peugeot Partnera, który posłuży za bazę do skomplikowanej i bezprecedensowej na rynku polskim adaptacji, która pozwoli mu zyskać mobilność. Zbiórka pieniędzy na adaptację wchodzi w decydującą fazę.

Dyrektor sprzedaży flotowej Grupy PSA- Tomasz Chodkiewicz, przekazał w imieniu Peugeot Polska kluczyki do Peugeot Partnera, który zostanie w najbliższym czasie poddany modyfikacjom, by dostosować go do potrzeb Mateusza Puszkarskiego.

Peugeot Partner Mateusza Puszkarskiego

Mateusz, jako młody panczenista z wyjątkowym talentem, wygrywał Puchar Polski i stawał na podium w Mistrzostwach Polski Seniorów. Jego karierę sportową, marzenia i dotychczasowe życie zmienił jeden skok do wody. Mateusz ma dziś 30 lat. Od ponad 7 jeździ na wózku.

Niezwykle skomplikowana adaptacja samochodu będzie pierwszą tego typu w Polsce. Dlatego od przeszło roku dzięki udostępnionemu przez Fundację Integracja specjalnemu funduszowi oraz dzięki ogromnemu wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Kierowcom Niepełnosprawnym SPiNKA i przy wsparciu Peugeot Polska gromadzone są środki na transformację samochodu

Od czasu rozpoczęcia akcji społecznej „Bez barier” udało się zebrać ponad 75% funduszy niezbędnych, by Mateusz mógł wyjechać samodzielnie na drogi, jako kierowca.
W czasie Wielkiej Gali Integracji miał miejsce szczególnie ważny gest, Grupa PZU, przekazała czek na 100 000 złotych, które zasilą konto, na którym są zbierane środki na adaptację samochodu.

Przekazanie kluczyków i czeku dla Mateusza Puszkarskiego

Wkraczamy w decydującą fazę i zostało nam do zebrania 64 900 PLN, by wysłać samochód do Holandii na adaptację – mówi Dorota Kozłowska z Peugeot Polska – która prowadzi program „Peugeot bez barier”. Mamy za sobą cale grono cudownych ludzi, którzy pomagają, a w szczególności Krzysztofa Marciniaka, Prezesa SPiNKI, którego zaangażowanie dało Matuszowi nadzieję, że już niedługo będzie mógł wrócić do niezależności. Liczymy że przykład Mateusza, jego upór będzie ilustracją dla innych Polaków jak niemożliwe uczynić realnym. Dzisiejsza technologia pozawala bowiem zmniejszać i eliminować ograniczenia – dodaje Kozłowska.

Gala Integracji

Aby wesprzeć Mateusza można wpłacić bezpośrednio pieniądze na specjalne konto Fundacji Integracja poświęcone projektowi:

Nr konta: 13 1370 1037 0000 1706 4021 2502

Adresat: Fundacja Integracja, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa,

Tytuł przelewu: Bez Barier

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »