Peugeot Polska ponownie Partnerem Wielkiej Gali Integracji


06.11.14 WARSZAWA

Film w Wielkiej GAli Integracji, po lewej i po prawej stronie Mateusz Puszkarski z akcji społecznej

Ponad 2 tysiące osób przybyło 6 listopada do warszawskiej Areny Ursynów, by uczestniczyć w XIX, jubileuszowej, Wielkiej Gali Integracji - największym wydarzeniu w Polsce dla osób z niepełnosprawnościami, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Podczas Wielkiej Gali Integracji zostały omówione wydarzenia, które na przestrzeni 20 lat działania Stowarzyszenia, wypłynęły na zmianę rzeczywistości środowisk osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Wręczone zostały medale Przyjaciela Integracji 2014, które od 1997 roku przyznawane są osobom, instytucjom i firmom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Firma Peugeot Polska, laureatka Medalu Przyjaciela Integracji 2013, już po raz trzeci była Partnerem Wielkiej Gali Integracji. Uroczystość była okazją do przybliżenia gościom Gali programu Peugeot bez Barier skierowanego do osób z niepełnosprawnościami – potencjalnych kierowców. Specjalnie na tę okazję powstała specjalna broszura opisująca założenia programu. Goście mogli ją dostać w stoisku Peugeot, gdzie dostępne były również katalogi modeli sprzedawanych w ramach programu oraz wydanie Peugeot Experience Magazine z artykułem przedstawiającym Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa, Partnera programu.

Stoisko Peugoet bez Barier

Pracownik Peugeot Polska, Anna Orłowska, znająca bardzo dobrze środowisko osób z niepełnosprawnością, sama kierująca samochodem zaadaptowanym do potrzeb osoby z niepełnosprawnością, udzielała wszelkich informacji dotyczących sposobu zakupu samochodu, jego adaptacji, możliwego wsparcia finansowego i merytorycznego.
Podczas samej Gali wyświetlony został film, będący podsumowaniem dotychczasowych działań w ramach prowadzonej przez Peugeot Polska akcji społecznej „Bez barier”, której twarzą jest były panczenista Mateusz Puszkarski, a której celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. W ramach akcji prowadzona jest zbiórka funduszy na bezprecedensową adaptację samochodu ufundowanego przez Peugeot Polska, która umożliwi niepełnosprawnemu Mateuszowi przełamanie kolejnej bariery i zostanie samodzielnym kierowcą.

Pracownik Peugeot Polska na wózku przekazuje ulotkę osobie na wózku

- Otrzymany w ubiegłym roku Medal Przyjaciela Integracji stanowi dla nas wielkie wyróżnienie i mobilizuje nas do dalszej, intensywnej pracy na rzecz programu Peugeot bez Barier. Cieszę się, że podczas tegorocznej Wielkiej Gali Integracji mogliśmy pokazać wszystkich zgromadzonym w Arenie Ursynów osobom z niepełnosprawnościami, że także dla nich istnieją rozwiązania, które pozwolą im w przyszłości zostać kierowcami i spełniać marzenia o bardziej samodzielnym życiu– powiedziała Dorota Kozłowska, koordynator programu Peugeot bez Barier.

Galę współprowadzili z Piotrem Pawłowskim znani dziennikarze: Beata Tadla i Maciej Orłoś, a także artystka kabaretowa – Katarzyna Pakosińska.
Goście mieli również okazję zobaczyć na żywo występy polskich artystów. Na scenie Areny Ursynów pojawili się: zespół Enej, Monika Kuszyńska oraz Dorota Osińska. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który sprawował nad Galą honorowy patronat.

Zespół ENEJ na scenie Wielkiej Gali Integracji

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »