Pierwszy taki model


12.06.14 WARSZAWA

Ręczna obsługa gazu i hamulca za pomocą urządzenia Veigel HB w samochodzie Peugeot 208

Do parku prasowego Peugeot Polska trafił specjalny model – Peugeot 208 przystosowany do prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnościami. Dziennikarze będą mieli okazję sprawdzić, jak prowadzi się samochód, korzystając wyłącznie z ręcznej obsługi gazu i hamulca za pomocą urządzenia Veigel HB.

Firma Peugeot Polska, w ramach programu Peugeot bez Barier wspiera mobilność osób z niepełnosprawnościami i edukuje w zakresie możliwości, jakie dają nowoczesne rozwiązania. Do parku prasowego wprowadzono właśnie zaadaptowany model Peugeot 208 ze skrzynią zautomatyzowaną ETG, w którym zamontowano dźwignię do ręcznej obsługi gazu i hamulca.

Zamontowane w Peugeot 208 urządzenie Veigel HB typu gaz–hamulec jest uzupełnieniem zautomatyzowanej skrzyni biegów. Takie rozwiązanie pozwala osobom z dysfunkcją ruchową swobodnie prowadzić auto. Zarówno pedał hamulca zasadniczego, jak i pedał gazu połączone są z dźwignią teleskopowymi popychaczami, pozwalającymi na prowadzenie samochodu również osobie, która może posługiwać się pedałami gazu i hamulca. Montaż urządzenia odbywa się praktycznie bez ingerencji w układ fabryczny - wiercenia otworów w karoserii, czy wycinania elementów deski rozdzielczej. Całość wygląda bardzo estetycznie i jest spójna z wnętrzem samochodu.

Specjalny model Peugeot 208 to pierwszy model dostępny do testów w parku prasowym przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »