Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego dołączył do akcji społecznej "Bez barier"


16.10.2014 Warszawa

Zbigniew Bródka na zdjęciu wspólnie z prezesem PZŁS Kazimierzem Kowalczykiem

PZŁS podczas konferencji inaugurującej sezon dołączył do akcji społecznej "Bez barier", której celem jest aktywizacja niepełnosprawnych kierowców. Twarzą całej akcji jest były panczenista Mateusz Puszkarski.

16 października w warszawskim hotelu JM Warsaw Center odbyła się konferencja Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, podczas której zaprezentowano cele na przyszły sezon, podpisano umowy sponsorskie oraz przedstawiono kadrę sportowców. Istotnym punktem programu było także oficjalne dołączenie PZŁS do akcji społecznej "Bez barier".

Podpisanie umów sponsorskich podczas konferencji PZŁS

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy być częścią tego projektu i pomóc realizować marzenia Mateusza oraz wielu innych osób z niepełnosprawnością o samodzielnej jeździe samochodem – powiedział Kazimierz Kowalczyk, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

W trakcie wydarzenia została przedstawiona akcja #bezbarier oraz historia Mateusza Puszkarskiego, niepełnosprawnego panczenisty, który w wyniku skoku do wody został sparaliżowany i od 7 lat porusza się na wózku. Zaprezentowano także główne założenia akcji, jakim jest zbiórka funduszy na adaptację specjalnego samochodu dla Mateusza oraz realizacja przez niego multimedialnego przewodnika drogowego dla kierowców z niepełnosprawnościami, propagującego ideę mobilności dla wszystkich. Na koniec został wyświetlony film z tunelu aerodynamicznego Flyspot, dostępny na platformie crowdfoundingowej PolakPotrafi.pl, w którym Mateusz Puszkarski uniósł się w powietrze
i latał.

Dorota Kozłowska - koordynator programu Peugeot bez Barier podczas wystąpienia

- Mateusz swoją postawą, hartem ducha i sportowym charakterem na każdym kroku pokazuje, że łamanie barier jest możliwe. Chcemy by usiadł za kierownicą, przemierzył samochodem całą Polskę i pokazał innym osobom z niepełnosprawnością jak wygląda drogowa Polska i że mogą tak jak on zostać samodzielnymi kierowcami – powiedziała Dorota Kozłowska, koordynatorka programu Peugeot bez Barier z Peugeot Polska.

Mateusz Puszkarski i Katarzyna Bachleda-Curuś

Po konferencji odbyła się sesja zdjęciowa #bezbarier z udziałem sportowców z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego oraz Mateusza Puszkarskiego. W sesji wzięli udział m.in. medaliści olimpijscy z Soczi - Zbigniew Bródka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak czy Konrad Niedźwiedzki.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »