Noworoczne postanowienia - przede wszystkim mobilność


01.01.2015

Zegar noworoczny na 2015 rok

Zgodnie z panującą wokół nas tradycją nadchodzący Nowy Rok to doskonała okazja na dokonywanie w swoim życiu zmian. Każdy z nas, zwłaszcza w tym okresie, głębiej zastanawia się nad swoim życiem i chce, aby w Nowym Roku w jakiś sposób się ono zmieniło.

Podróże krajowe i zagraniczne, udział w maratonach i wyprawach rowerowych – słowem MOBILNOŚĆ - takie są plany kilku osób z niepełnosprawnością, które przepytaliśmy jakie będą ich postanowienia noworoczne:

Karolina Hamer, szesnastokrotna medalistka Mistrzostwa Świata i Europy w pływaniu:

„W przyszłym roku planuję przede wszystkim skoncentrować się na sporcie i szerzeniu idei postrzegania sportu paraolimpijskiego jako sportu wyczynowego. Czekają mnie między innymi starty na Otwartych Mistrzostwach Niemiec i docelowo Mistrzostwa Świata w Glasgow. W życiu osobistym nie planuję zmian, jestem jednak na nie gotowa i potraktuję je jako nadarzającą się szansę lub obszar nabywania nowych umiejętności.”

Rafał Gręźlikowski, ,mistrz Polski w wyciskaniu sztangi / podróżnik:

„W roku 2015, podobnie jak w poprzednich latach planuję co najmniej jedną ogromną wyprawę rowerową. Oczywiście będzie też kilka mniejszych, ale w tej chwili skupiam się na swoim największym celu. Po tegorocznej, 24-dniowej wyprawie rowerowej z namiotem przez Węgry i Słowację, w kolejnym roku nadejdzie czas na górzyste pogranicze niemiecko-francuskie. To jest cel, któremu poświęcę najwięcej przygotowań!”

Paulina Malinowska-Kowalczyk, dziennikarka / lektorka języka hiszpańskiego:

„Staram się żyć aktywnie. Podróżować, poznawać nowych ludzi. W roku 2015 zamierzam wybrać się w Góry Stołowe i wspinać się po nich. Wyjazd planuję latem.”

Angelika Chrapkiewicz-Gądek, prezes Stowarzyszenia CTP Nautica:

„Podróże to moja największa pasja. Lubię nurkować i wyprawy wysokogórskie. W przyszłym roku planuję wyjazd do Tajlandii.”

Tomasz Jakub Sysło, urzędnik / DJ prowadzący imprezy we wrocławskich klubach:

„Buduję hand-bike, który będzie dostosowany do moich potrzeb. 13 września planuję wziąć udział w 33. Wrocław Maraton. Impreza odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.”

Warto jest marzyć i z uporem maniaka dążyć do realizacji swoich celów i postanowień noworocznych. Marzenia się spełniają, o ile tylko się czegoś naprawdę bardzo mocno pragnie. Snujcie więc swoje marzenia, a może spełnią się one już w 2015 roku.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera i dowiedz się więcej »